Sport

UVJERLJIVE DALMATINKE Vrijedna pobjeda za miran nastavak prvenstva

0

U 14. kolu, 1. hrvatske rukometne lige za žene, Dalmatinka je bila uvjerljiva protiv Dugog Sela ’55.

Derbi u Pločama pripao je Dalmatinki. Gošće su dominirale u prvih 20-tak minuta. Vodile su s pogodak ili dva razlike, ali su pale u zadnjih desetak minuta.

Dalmatinka je nizom 5:2 u osam minuta uspjela stići minimalni zaostatak i na predah odnijeti plus dva (10:8). Domaće su nastavile u odličnom ritmu i drugi dio. Gošće su se koliko – toliko držale do 40. minute. Onoga trenutka kada su rukometašice iz Ploča stvorile pet pogodaka razlike (18:13) u 45. minuti, činilo se da je susret prelomljen i odlučen.

Dugoselke su se jako mučile s realizacijom. Cijelo drugo poluvrijeme nisu uspjele povezati dva ili tri pogotka u nizu. Deset minuta prije kraja, Dalmatinka je bila na sedam razlike i mogla je bez stresa odigrati do kraja. Završilo je 25:18.

Renata Vladimir sa sedam pogodaka bila je najbolja u domaćim redovima. Pet je dala Lucija Ivanda. Na drugoj strani prvo ime Anja Vida Lukšić s pet pogodaka.