IzdvojenoSport

Rutinska pobjeda Dalmatinke, gošće nisu imale šanse

0

Nakon što su Podravka Vegeta i Bjelovar odigrali svoj susret ranije pod tjednom, treće kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene nastavlja se od petka do nedjelje. Upravo je Dalmatinka u večernjem terminu petka pobijedila Zrinski, dok se preostali dvoboji igraju za vikend.

Gošće iz Čakovca u Ploče su doputovale s 12 igračica, od kojih su dvije vratarke. Dalmatinka je pak, od prve minute krenula silovito, jasno pokazivši da će gošće jako teško do bodova.

Već u 11. minuti, domaće rukometašice imale su +5 (7:2). Ta prednost rasla je iz minute u minutu, a Zrinskice jednostavno nisu pronašle svoju igru. Podatak da je na poluvremenu bilo +10 za Dalmatinku (19:9), najbolje svjedoči o tome da je utakmica u svim segmentima otišla na stranu Dalmatinke.

U nastavku dvoboja, ništa se značajno nije promijenilo. Dalmatinka je nastavila sa svojom igrom i održavala prednost koja je za gošće večeras bila nedostižna. Završilo je 32:26 za ekipu koju vodi Ivan Jerković. Već tradicionalno, odličnu utakmicu s osam pogodaka odigrala je Iva Bule u domaćim redovima. S druge strane, Paula Posavec postigla je šest pogodaka.

1. HRL ŽENE: 3. KOLO
DALMATINKA – KOKA 32:26