IzdvojenoSport

POKAL PRVAKA IDE U PLOČE! Rukometašice Dalmatinke najbolje u državi!

0

Nakon četiri dana i 72 utakmice do kraja je došla još jedna Završnica, a najsjajnije medalje i trofej pobjednica ide put Ploča jer rukometašice Dalmatinke nove su prvakinje Hrvatske.

Ekipa iz Ploča u finalu je bila bolja od Ivanića, dok je treće mjesto pripalo zagrebačkoj Lokomotivi koja je u tom susretu bila bolja od Podravke. Nakon velikog finala i dodjele medalji, podijeljene su i nagrade za najbolje pojedinke ove Završnice. Najbolja igračica turnira je Antea Jerković iz zlatne Dalmatinke, najbolja obrambena igračica je Vanessa Lengelić iz Podravke, dok je najbolja strijelkinja, sa 71 pogotkom, Hana Fržović iz ekipe Radnika. Titula najboljeg trenera pripala je Anti Jerkoviću iz Dalmatinke.

Kao i u prethodna tri dana, ni posljednjeg nije nedostajalo uzbuđenja. Evo kako je on protekao.

Posljednji dan treće ovosezonske Završnice počeo je polufinalnim susretima. A te dvije utakmice nisu ni malo razočarale. U prvom susretu pratili smo dvoboj između prošlogodišnjih osvajačica, i kako smo na kraju saznali, novih osvajačica ove Završnice, Lokomotive i Dalmatinke. Bio je to izjednačen susret od prvog sučevog zvižduka. Samo smo četiri puta u cijelom susretu na semaforu mogli vidjeti razliku od dva pogotka (2:0, 6:4, 12:14, 15:17). Dva put je ona bila na strani Dalmatinke, a dvaput na strani Lokomotive. Prvo poluvrijeme završilo je upravo onako kako je izgledala situacija na terenu – izjednačeno, 10:10. I u nastavku se ništa nije promijenilo. U novih 20 minuta pratili smo kako se minimalna prednost prebacuje s jedne na drugu stranu, a nakon konačnog sučevog zvižduka ona je bila na strani ekipe iz Ploča. Konačni rezultat bio je 20:19.

Na kraju dana čekalo nas je veliko finale između Dalmatinke i Ivanića. U prvom poluvremenu gledali smo novu izjednačenu utakmicu. Iako ekipa iz Ivanića nije vodila niti u jednom trenutku, Dalmatinka se nije uspijevala odvojiti i napraviti veću razliku. Mlade rukometašice Ivanića stalno su bile tu negdje i prijetile. Najveća prednost koju su rukometašice iz Ploča imale bila je od tri razlike, a s tom je razlikom i završen prvi dio finala. Rezultat na semaforu bio je 11:8. U nastavku Dalmatinka, čini se, ima malo više snage i koncentracije i malo po malo bježi svojim suparnicama. Pet minuta prije kraja susreta imale su plus šest i mogle su polako početi slaviti. Do kraja utakmice Ivanić je tu prednost smanjio na četiri gola zaostatka, ali to je bilo sve što su mogli. Na kraju pobjeda 20:16 i slavlje Dalmatinke.