PLOČANKE PALE U DRUGOM DIJELU Poraz Dalmatinke u Nedelišću

0

Zrinski – Dalmatinka      29:23 (11:10).

Nedelišće – NGC Aton Nedelišće. Gledatelja 200. Suci: Matija Cingesar i Matej Pavlović (oba Varaždin).

Zrinski: Kozjak (17 obrana), Strbad, Car, Balent, Balaško(3), Kosovac(13), Milošević(4), Vidović, Marciuš, Balić(4), Posavac(2), Krizmanić(1), Blagus, Rebernik, Cvitanović(2), Golubić. Trener – Goran Mrđen.

Dalmatinka: Vugdelija (10 obrana), Jelčić (1 obrana), K.Jerković, Domić, Gustin(3), G.Zelić(2), Lovrić, A.Jerković, A.Zelić(3), M.Žderić(5), En.Barbir, Oršulić, Burđelez(5), I.Žderić, Em.Barbir(2), Sušak(3). Trener – Ivan Jerković.

Isključenja: Zrinski 8 min. Dalmatinka 12 min. Sedmerci: Zrinski 1/5. Dalmatinka 1/1.

Rukometašice Zrinskog i Dalmatinke unaprijed su odigrale susret 24. kola i to u Nedelišću. Pločanke su dobro ušle u utakmicu i bile bolji protivnik do 11. minute kad su imale vodstvo od +4 (1:5) pogotka.

Nakon toga su domaće igračice zbile redove te do kraja prvog dijela stigle vodstvo gošći, i sa +1 (11:10) u svoju korist, otišle na odmor.

Drugi dio donio je izjednačenu igru obe ekipe do 40. minute. Tada igračice Zrinskog prelaze u sigurno vodstvo i što se bližio kraj susreta povećavale su svoju prednost do konačnih +6 (29.23).

U 25. kolu koje se igra 13. svibnja rukometašice Dalmatinke u Domu športova dočekuju ekipu Bjelovara.

Piše: Branko Kulidžan