Sport

NA KRILIMA DOMIĆA Porto Tolero se vratio nakon 1:3, Kaštelani u zadnjoj minuti izborili remi

0

Jučer su odigrani prvi susreti 10. kola 2.HMNL-jug. Kaštela i Porto Tolero su podijelili bodove odigravši 4:4, Heroji 2007 su uvjerljivo slavili protiv Murtera, dok je Kijevo teško izborenom pobjedom na gostovanju kod Pakoštana nastavio lov na vodeći Hajduk.

KAŠTELA – PORTO TOLERO  4:4 (3:1)

STRIJELCI: 1:0 Kovačević (2′), 1:1 D. Domić (5′), 2:1 Šimunović (8′), 3:1 Plazonić (19′), 3:2 Herceg (35′), 3:3 T. Domić (36′), 3:4 T. Domić (39′), 4:4 Šimunović (40′)

Dvoboj Kaštelana i Pločana bio je humanitarnog karaktera. Naime, sav prihod od ulaznica doniran je za dječji dom Maestral. Što se samog susreta tiče, uzbuđenja nije manjkalo. Kaštelani su imali velikih 3:1 na poluvremenu, a rezultat se nije mijenjao sve do završnih 5 minuta. Prethodno su Kaštelani nakon isključenja Stjepanovića u 32. minuti propustili iskoristiti brojčanu prednost i tako možda i osigurati pobjedu.

Pločani su se obranili, nisu se predavali, te su u uzbudljivoj završnici došli do preokreta, da bi Kaštelani na koncu s golmanom-igračem spašavali remi. U konačnici je podjela bodova ishod kojim domaći zasigurno nisu zadovoljni jer su većim dijelom susreta imali rezultatsku prednost, no poraza su se spasili na samom izdisaju susreta.