0

Mišo Krstičević sa svojim Jadran Luka Ploče nastavlja po starom. Unatoč tome što je ostao bez većine igrača iz prošle sezone, otišli su Nikola Marić (25 pogodaka) u Zrinjski Leonard Petrović (15 pogodaka) u Posušje, zatim bez prvog vratara, Leo Margan je bio baš broj jedan lige, opet ‘Plavi‘ nižu uspjehe.

Prva dva kola (n)ove sezone u Supersport Drugoj HNL, jedinstvenom trećem razredu u kojem su lani bili treći, u kojem su većinu prvenstva bili lideri, bod u gostima (Grobničan 1:1), a nakon toga pobjeda kod kuće (Hrvace 3:2). Sad uspjeh u Kupu Hrvatske. U pretkolu Tomislav Drnje – Jadran Luka Ploče 1:4.

Domaćin, član Prve županijske lige Koprivničko-križevačke, pogodio je u 33. minuti, a prije i poslije jedinog pogotka domaćina, Drnje je mjesto pokraj Koprivnice, po dva pogotka ‘Plavih‘. Strijelci za Jadran Luka Ploče bili su David Martić u 13., Ante Glavina u 20., Jozef Kuqi u 63. i Duje Žderić u 76. minuti.

Jadran Luka Ploče je tako među 32 najbolja u Kupu Hrvatske, te ga sad čeka kod kuće Belišće. Opet se igra jedna utakmica.

– Ukoliko prođemo Belišće, te izborimo osminu finala, igrat ćemo protiv pobjednika utakmice u kojem se sastaju Gornja Vrba i splitski Hajduk, pobjednik kupa – istaknuo je Petrit Pero Dulaj, sportski direktor Jadran Luka Ploče. Ne skida osmijeh s lica, kao ni svi ostali u pločanskom klubu…

Ploče su već na nogama. Međutim, treba proći Belišće. Treba…