IzdvojenoSport

I TO SE DOGAĐA Varali u utakmici pionira, treneru suspenzija od devet mjeseci

0

Utakmica 14. kola Prve lige pionira NSŽSD između NK Uskok i NK Imotski, odigrana dana 16.3.2024. u Prugovu, registrirana je rezultatom 3:0 (par forfait) u korist NK Uskok.

Odluka je to nakon žalbe Uskoka u kojoj navode da su za NK Imotski na utakmici 14. kola Prve lige pionira NSŽSD nastupila dva igrača bez prava nastupa koji su u Zapisnik o utakmici lažno navedeni pod brojem 14 i brojem 16, piše Dalmatinski nogomet.

U Izvještaju o utakmici, u rubrici Zapažanje delegata navodi se sljedeće: Kod gostiju utvrđene su nepravilnosti kod pojedinih igrača. (igrali pod lažnim imenima i prezimenima tj. sportskim iskaznicama.) Igrač kod gostiju broj 16 umjesto Kvasina Ante zapravo je igrao igrač Đuzel Ante rođen 19.09. 2007. i igrač broj 14 Medvidović Velimir nije bio on nego Topić Ante rođen 16.06.2008.

U dopunskom izvješću, delegat utakmice Toni Kulić, potvrđuje svoje navode iz Izvješća o utakmici te između ostalog navodi: Tek kada je postignut prvi gol za goste NK Imotski dao ga je igrač pod imenom Velimir, a vikali su svi njegovi BRAVO ANTE! TO ANTE! Nakon toga primijetio sam da nije to taj igrač pozvao sam ga na prekidu i primijetio da je njegovo pravo ime Ante Topić. Na poluvremenu sam primijetio da još jedan igrač nije Kvasina Ante jer je isti par minuta prije kraja poluvremena postigao gol. U službenoj prostoriji kluba otkrio sam da on nije Ante Kvasina nego Ante Đuzel.

U svom očitovanju sudac Ivan Kalaš između ostalog navodi:

Za vrijeme odigravanja utakmice pionira NK Uskok i NK Imotski dogodile su se nepravilnosti. Gostujući igrači predstavljali su se sa lažnim imenima i prezimenima. Igrač Ante Đuzel predstavljao se kao Ante Kvasina (broj 16) te igrač Ante Topić koji je igrao kao Velimir Medvidović (broj 14). Na prozivanju pred utakmicu igrači NK Imotskog su se odazivali na lažna imena i brojeve.

Predsjednik NK Imotski, Luka Đuzel, u dostavljenom očitovanju u ime kluba ne negira nastup igrača pod lažnim imenom, navodi da su s navedenim incidentom upoznati tek po povratku ekipe u Imotski, izražavaju žaljenje te se ispričava u svoje osobno ime i u ime kluba Savezu, delegatu, protivniku i svima koji su doživjeli neugodnosti zbog navedenog postupka trenera.

Trener NK Imotski Ante Jonjić je dostavio dva očitovanja. U prvom očitovanju između ostalog navodi sljedeće:

S nama u autobusu išao je i kadet Ante Đuzel jer mu dosta prijatelja igra u pionirima. Kako nisam imao dovoljan broj igrača napravio sam veliku i nepromišljenu pogrešku te sam navedenog stavio da igra utakmicu kako bi se ista odigrala. Dečko me nije odbio i izašao je igrati kako bi mi udovoljio, što je isključiva moja krivica. Uvidjevši da sam pogriješio u 10. minuti sam ga izvadio iz igre i nastavio sam igrati utakmicu s 10 igrača do kraja susreta. Ovim putem se iskreno i duboko ispričavam svojem protivniku, svima Vama u Savezu, gospodinu delegatu, svom klubu, kao i svoj djeci koja su nastupila. U drugom očitovanju piše: U prvom mailu nisam naveo da je na tribinama bio još jedan naš kadet Ante Topić kojeg sam zamolio da se isto skine jer nisam dovoljan imao igrača, kojeg sam isto izvadio u 10. minuti. Još jednom primite moje iskrene isprike, ovakve stvari se nikad više neće dogoditi. Djeca nisu ništa kriva, moja je krivica.

Igrači Ante Đuzel i Ante Topić u svojim očitovanjima potvrđuju nastup na predmetnoj utakmici te se ispričavaju zbog svoje pogreške.

Na koncu, NK Imotski je kažnjen oduzimanjem boda momčadi pionira i sa 150 eura, dok je trener Ante Jonjić kažnjen zabranom obavljanja funkcije na rok od devet mjeseci. Đuzel i Topić dobili su po dvije utakmice kazne, piše Dalmatinski nogomet.