IzdvojenoSport

EHF Europski kup: Sjajna Dalmatinka nastavlja svoje europsko putovanje

0

Rukometašice Dalmatinke pobijedile su banjalučki Borac 22:31 u 2. kolu EHF Europskog kupa i tako si osigurale nastup u sljedećem kolu toga natjecanja. Podsjećamo, rukometašice iz Ploča pobijedile su i u prvom susretu ekipu iz BiH minimalnih 23:24.

Dalmatinka je od početka nametnula svoj ritam i tempo utakmice. I vodila je veći dio prvog poluvremena. Nije to bila velika prednost, ali je donosila psihološku prednost i podizala samopouzdanje hrvatskim predstavnicama. Borac je uspio doći do svoje prve prednosti u 23. minuti kada je poveo 9:8. Nešto kasnije, imale su domaće i dva pogotka viška, ali je s tri pogotka u nizu sjajna Dalmatinka ostala karakterno čvrsta i sjajnom završnicom s tri pogotka u nizu na predah odnijeti minimalnu prednost (10:11).

To se pokazalo jako važnim u nastavku jer rukometašice koje vodi Ivan Jerković za samo sedam minuta uspijevaju napraviti seriju od 2:5, pobjeći na plus četiri (13:17) te si kupiti mogućnost poneke pogreške. Nakon desetak minuta igre pogodak za pogodak i pametnog trošenja vremena, sastav iz Ploča je sredinom poluvremena dočekao novu lijepu seriju od četiri pogotka u nizu i čini se definitivno prelomio susret. Devet minuta prije kraja Dalmatinka je na devet razlike, a to znači da bez većeg stresa samo treba privesti susret kraju. Tako je i bilo. Završilo je 22:31.

S devet pogodaka Ema Barbir bila je prvo ime pobjednica. Sedam pogodaka postigla je Iva Bule. Kod domaćina najbolja Milana Railić sa šest pogodaka. Ukupno 12 obrana imala je junakinja prvog susreta Darjana Vukliš.

Nakon pobjede Podravke Vegete u Rumunjskoj, to je još jedna lijepa vijest za hrvatski  klupski ženski rukomet.

EHF EUROPSKI KUP: 2. KOLO

BORAC (BL) – DALMATINKA  22:31