IzdvojenoSport

DVA GOLA ZAOSTATKA Oslabljeni Porto izgubio u prvom susretu kvalifikacija za popunu 1.HMNL

0

U prvom susretu kvalifikacija za popunu 1.HMNL Novi Marof je slavio protiv Porto Tolera rezultatom 4:2 i tako stekao prednost uoči uzvrata u Pločama koji je na rasporedu za tjedan dana.

U uzbudljivom susretu gosti su nakon prvih 20 minuta imali prednost 0:1, no u nastavku su domaći preokrenuli rezultat i na koncu ostvarili dobru prednost koja im daje nadu da mogu izboriti plasman u jedinstvenu drugu ligu koja će se sljedeće sezone zvati 1.HMNL.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

NOVI MAROF: Silvio Budinski, Franko Hučić, Ivan Matan, Valentino Bečeheli, Antonio Merkaš, Luka Ključarić, Ante Matan, Kristijan Mešnjak, Martin Šundov, Karlo Kranjec, Antonio Kračić, trener: Goran Mamić

PORTO TOLERO: Ivan Medak, Ivan Arar, Saša Burđelez, Tomislav Domić, Marko Burđelez, Marin Babić, Josip Stjepanović, Domagoj Domić, trener: Hans Matić

STRIJELCI: 0:1 M. Burđelez (9′), 1:1 I. Matan (27′), 2:1 Mešnjak (29′), 2:2 D. Domić (30′), 3:2 Šundov (36′), 4:2 Hučić (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novi Marof 7 (4+3); Porto Tolero 4 (3+1)

ŽUTI KARTONI: I. Matan (24′) – NOVI MAROF

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Matan (NOVI MAROF)

KOMENTAR UTAKMICE:

Porto Tolero je u Novi Marof došao u znatno oslabljenom izdanju. Momčad Borisa Malića i Hansa Matića je u ovom susretu nastupila s tek tri igrača na klupi za pričuve. Samim time, razumljivo je da su se Pločani u ovom susretu disciplinirano branili i čekali svoju priliku iz kontre i polukontre.

Upravo tako su i došli do prednosti u 9. minuti kada Marko Burđelez odmjerenim udarcem izvana zabija za 0:1. Rezultat je to s kojim se i otišlo na odmor, a u nastavku domaći dolaze do preokreta. Ivan Matan je u 27. minuti sjajnim zgoditkom s 15 metara zabio za izjednačenje, a dvije minute kasnije Novi Marof dolazi do prednosti. Šundov se izborio za udarac koji vratar Medak kratko odbija, a loptu u gol posprema Mešnjak za 2:1. Vrlo brzo gosti su uzvratili.

Još jednu dobro odigranu polukontru realizirao je Domagoj Domić za 2:2. U 36. minuti Novi Marof dolazi do prednosti. Šundov se još jednom izborio za udarac i savladao Medaka za 3:2. Na krilima zgoditka domaći u presingu vrlo brzo osvajaju loptu, a Hučić zabija za osjetniju prednost “zeleno-žutih” – 4:2!

Do kraja se rezultat nije mijenjao iako su i jedni i drugi imali svoje prilike. Ostalo je 4:2, rezultat koji daje prednost Novom Marofu uoči uzvrata, no sigurno je da Pločani gaje nadu da na svom parketu mogu nadoknaditi rezultatski zaostatak i izboriti pobjedu za plasman u jedinstveno drugoligaško natjecanje koje će startati od sljedeće sezone.

Izvor: Crofutsal.com