IzdvojenoSport

DRUGA VEZANA POBJEDA Porto Tolero superiorno kroz Solin za treće mjesto na tablici

0

U subotu navečer odigrana je treća utakmica 5. kola 2.HMNL-Jug u kojem su gosti iz Ploča bez većih problema vezali svoju drugu prvenstvenu pobjedu protiv ekipe koja i dalje zna samo za poraz, odnosno Solina.

SOLIN 1980 – PORTO TOLERO 1:4 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Stjepanović (27′), 0:2 Malić (30′), 0:3 Domić (33′), 0:4 Marković (36′), 1:4 Radan (39′)

Solin je, kao domaćin ovoga susreta, ušao u utakmicu sa nadom da će konačno prekinuti crni niz od 4 poraza i doći do prvih bodova u sezoni, a to je nakon prvog dijela izgledalo kako tako i izgledno jer se na odmor otišlo sa 0:0 nakon relativno čvrste igre.

To se nastavilo i u drugom dijelu sve do 27. minute kada Stjepanović konačno probija led i dovodi goste u vodstvo. Nakon tog gola utakmica se nastavila upečatljivim ritmom, gol svako 3 minute, pa tako u 30. Malić povećava prednost na 2:0. U 33. minuti Domić se upisuje u strijelce i s time već lagano rješava pitanje pobjednika. Račun je za goste zaključio Marković u 36. minuti, dok je poraz za domaćine ublažio Radan pred sam kraj u 39. minuti i postavio konačnih 1:4. Kao što smo ranije spomenuli, ovo je druga uzastopna pobjeda za Porto Tolero koji, barem privremeno, sjeda na 3. mjesto prvenstvene ljestvice i priprema se za lov na 3. pobjedu u nizu protiv Bačvica koje im stižu u goste u slijedećem kolu.

S druge strane, Solin ostaje prilijepljen za dno te u idućem kolu ide u goste Mejašima u Splitu u utakmici koja bi, ovisno o daljnjem razvoju 5. kola, mogla biti derbi začelja.

Izvor: CROfutsal.com