IzdvojenoSport

Dalmatinka potvrdila ulogu favorita protiv Osijeka i bez većih poteškoća stigla do prvih bodova

0

U pet susreta 1. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene četiri domaćina i jedan gost osvojili su oba boda. U Sinju su pak domaće i Zrinski odigrali najefikasniji susret i podijelili bodove. Derbi kola između Podravka Vegete i Lokomotive, odgođen je zbog nastupa koprivničkog sastava u Ligi prvakinja i igra se u srijedu 11. rujna.

Dalmatinka je potvrdila ulogu favorita protiv Osijeka i bez većih poteškoća stigla do prvih bodova. Osijek se sjajno držao prvo poluvrijeme. I cijelo vrijeme vodio. Domaće su imale sedam izjednačenja, ali ni jednog trenutka prednost nije bila na njihovoj strani. Ipak nisu posustajale, čak ni u trenutku kada su gošće imale četiri pogotka viška (8:12). Borbenom igrom do predaha uspjele su doći do izjednačenja, 17:17.

A onda kao da su dodale brzinu ili dvije više u napadu i najprije serijom 4:0 na početku drugog poluvremena preuzele kontrolu nad rezultatom, a zatim u potpunosti i igrom. Sredinom nastavka Osijek je osam minuta bio bez postignutog pogotka, a sastav iz Ploča je svojih plus četiri podigao na osam razlike i mirno otplovio ka prvoj pobjedi u novoj sezoni. S 11 pogodaka Iva Bule bila je prvo ime susreta. Kod gošći najbolja Lea Hren s osam pogodaka.