IzdvojenoSport

BJELOVARU DUPLO SLAVLJE Porazi Jadrana kod kuće i Dalmatinke u gostima

0

Ne tako dobar dan za pločanske nogometaše i rukometašice, porazi od ekipa iz Bjelovara i u Pločama i u Bjelovaru što je zanimljiva podudarnost.

NK Jadran Luka Ploče doživio je poraz u derbiju kola. Gosti iz NK Bjelovar odnose sva 3 boda nakon preokreta.

Vodili su Pločani 2:1, imali 100% šansu na početku drugog poluvremena za povećanje. Nisu je iskoristili, i kako to bude, gosti su u idućem napadu poravnali. Malo zatim i poveli.

Za gledatelje odlična utakmica, međutim za domaće navijače kraj baš i nije bio po želji.

Krenuli su Pločani odlučno i motivirano, na početku drugog dijela kreiraju odličnu varku iz prekida nakon kojeg Petrović izbija sam na gostujućeg vratara i promašuje prazna vrata. To je očito bio prijelomni trenutak, umjesto da odemo na 3-1, iz sljedećeg napada gosti dolaze na 2-2. uskoro primaju i treći pogodak preko Akannija kojemu je ovo osmi pogodak u četiri susreta, što je bio ujedno i posljednji na utakmici.

Pokušavao je Jadran do kraja, međutim bezuspješno, gosti su se znali obraniti i dobro su čuvali rezultat.

Iduće kolo gostuje se u Karlovcu, utakmica je na rasporedu u petak.

U četiri susreta 2. kola, 1. hrvatske rukometne liga za žene, slavili su domaćini. Bjelovaru je pripao derbi protiv Dalmatinke.

Dalmatinka je imala samo jedno i to ono početno vodstvo 0:1. Sve ostalo vrijeme prednost je bila na strani domaćeg sastava. Gošće iz Ploča držale su se na pogodak ili dva zaostatka sve do ulaska u posljednjih deset minuta i čuvale nadu da je moguće doći do preokreta, ali Bjelovar je još malo dodao gasa u završnici i na predah odnio vrijednih pet pogodaka prednosti (20.15).

Nakon što je domaćin podigao svoju prednost za još jedan pogodak, slijedi odlična serija Dalmatinke. S 4 pogotka u nizu u 39. minuti imamo samo dva razlike (22:20). Ipak to nije ozbiljnije uzdrmalo domaće redove. Nizom od 5:1, odgovaraju na taj izazov i opet su na sigurnoj udaljenosti. Dalmatinka je još jednom zaprijetila kada je minutu i pol prije isteka vremena došla na minus dva, ali nije uspjela sve okrenuti na svoju stranu. Konačni ishod bio je 31:29. Prvi strijelac Bjelovarki bila je Ana Maria Gavrić sa 7 pogodaka. Odlična je na vratima bila Karmela Pokopac s 15 obrana. Kod gošći odlična je bila Ema Barbir s 8 pogodaka iz 8 pokušaja.