DALMATINKAMA DALMATINSKI DERBI Pločanke bolje od Splićanki u sred Splita

0

ŽARK Split – Dalmatinka 25:28 (13:15)
Split – ŠC Gripe (mala dvorana) Gledatelja 80. Suci: Dražen Anušić (Klis) i Dubravko Vukovac (Solin).

ŽARK Split: Crnjak(10 obrana), Buzančić(6 obrana), Ćosić Dragan, Zorica(3), Elez(2), Mažurin(8), Lovrić(4), Ivić(4), Pauk, Mihaljević(3), Petričević, Peričić(1), Rakušić, Đolonga.

Dalmatinka: Vugdelija(1 obrana), Jelčić( 11 obrana), K.Jerković, Gustin(9), Zelić, A.Jerković(2), En.Barbir, Oršulić, Burđelez(7), I.Žderić(1), Štrbić, Em.Barbir(2), Sušak(7), G.Žderić. Trener – Ivan Jerković.

Isključenja: ŽARK Split 8 min. Dalmatinka 6 min. Sedmerci: ŽARK Split 3/3. Dalmatinka 2/3.

Nije 1. travanj niti prvoaprilska šala, već u dalmatinskom derbiju u Splitu djevojke sa Neretve tri su pogotka više od domaćih dala, i dva boda vrijedna upisala.

Splićanke su dobro krenule i rezultat se lomio do 25. minute kad Pločanke ubacuju u veću brzinu i poluvrijeme riješavaju sa +3 pogotka u svoju korist.

U drugom dijelu iako oslabljene bez A. Zelić, M. Žderić, Bule, Domić, Lovrić, Tolić, igračice Dalmatinke su držale rezultat. U 55. minuti ponovo igračice Splita dolaze do poravnanja 23:23 ali više od toga nisu mogle jer su gošće bile odlučne da do kraja dođu do bodova. Sa zvukom sirene počela je pobjednička pjesma.

Dalmatinka se trenutno nalazi na 7. mjestu sa 19 bodova. U sljedećem, 21. kolu koje je na rasporedu 15.travnja, u Domu sportova dočekuju ekipu Osijeka.

Piše: Branko Kulidžan