IzdvojenoSport

IŠČUPANA TRI BODA Jadran u sudačkoj nadoknadi do vrijedne pobjede

0

Jadran LP –  Hrvace  3:2(2:0)

Ploče – Gradski stadion Jadranovo. Gledatelja – 250 Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac). Pomoćnici: Luka Sušanj (Ogulin) i Danijel Tonković (Otočac).

Strijelci: 1:0 Taslak (9), 2:0 Kuqi (33), 1:2 – Vušković (83), 2:2 – Bolanča (85), 3:2 – I.Čepo (90+2/11m).

Najbolji igrač: Jozef Kuqi

Jadran LP: Pršlja, Krešić, Taslak, Medić(od 59.Galić), I.Čepo, Kuqi, N.Čepo(od 69.Romič)( od 89.Martić), Listar(od 89.Škorlić),Rodin, Žderić(od 69.Manenica, Glavina. Trener – Mišo Krstičević.

Hrvace: Topić, Barać, Botić(od 46.Gilić-Kuko), Gutierrez Morales(od 61.Vušković), Škarić, Matanović, Bolanča, Botica, Vuković(od 46.Leban), Osmanović, Bilić. Trener – Grgica Kovač.

Po lijepom ali sparnom vremenu nogometaši Jadran LP u međužupanijskom dalmatinskom derbiji pred svojim gledateljima pobijedili su nogometaše Hrvaca.

U otvorenoj i tvrdoj igri obje momčadi su pokazale da žele pobjedu. Pločani su odmah od početka krenuli silovito i već u 9. minuti preko Karla Taslaka dolaze u vodstvo. U 32. minuti najbolji pojedinac susreta Jozef Kuqi postigao je drugi pogodak za plave i sigurno vodstvo. Gosti su najzreliju priliku imali u 40. minuti kada je udarac Luke Matanovića izbacio u teren skoro sa gol crte Nikola Rodin.

Drugi dio je donio još bolji nogomet gdje su se bolje snašli igrači Hrvaca te u 83. minuti mrežu domaćih pogađa Moreno Vušković, a samo dvije minute kasnije u 85.minuti Ante Bolanča poravnava rezultat.

Kad se očekivao kraj susreta, u svom kaznenom prostoru obrambeni igrači Hrvaca obaraju Maxa Galića, a sudac pokazuje na kreč. Siguran realizator  za konačan rezultat i tri boda bio je Ivano Čepo.

Piše: Branko Kulidžan