IzdvojenoSport

14 .PRVENSTVO DNŽ U STOLNOM TENISU Pločani se iz Grude vraćaju sa 3 zlata i 3 srebra

0

Dana 2.12. u Sportskoj dvorani u Grudi održano je 14. Prvenstvo Dubrovačko – neretvanske županije u stolnom tenisu.

Sudjelovali su igrači i igračice iz Dubrovnika, Konavala, Ploča i Korčule. Natjecane je organizirano u svim starosnim kategorijama od pionira, kadeta, juniora, seniora do 40+, 50+, 60+ i 70+.

U kategorijama pionira i omladinaca najbolju igru i rezultate imali su predstavnici Libertas Marinkolora iz Dubrovnika i Lučice iz Vela Luke. U seniorskoj konkurenciji medalje su otišle u Dubrovnik.

U veteranskim kategorijama ponovo se pokazalo da STK Ploče ima najkvalitetnije igrače. Naša četvorica igrača koja su putovala u Grudu vraćaju se sa 6 medalja.

Ivan Skaramuca je u takmičenju seniora morao priznati da su danas mladi igrači Libertas Marinkolora bili bolji i zasluženo slavili. U kategoriji 40+ Mihovil Obrvan okitio se srebrnom medaljom izgubivši tek u finalu.
U 50+ Orlando Glamuzina zaslužio je zlato nakon divovske borbe i zaostatka 0:2 protiv igrača Konavljanina iz Grude. U 60+ Zoran Šutić je osvojio srebro, a do finala je porazio kvalitetne igrače Libertas Marinkolora i našeg Ivana Čuljka. U Kategoriji 70+ Šutić dobija zlato puno lakše nego se očekivalo.

U natjecanju parova STK Ploče dominira. U finalu igraju Šutić i Obrvan protiv Stražičića i Glamuzine. Ovaj put Glamuzina i Stražičić uspijevaju nadmudriti naš par tako da se u Ploče vraćaju sa jednim zlatom i dva srebra.